NATIVESERVICE polsko niemieckie tłumaczenia online

ŚWIAT BEZ GRANIC

Najlepsze informacje z pierwszej ręki

Tłumaczenia Medyczne - Niemiecki - Co musisz wiedzieć?

Tłumaczenia Medyczne - Niemiecki - Co musisz wiedzieć?

Tłumaczenia medyczne to wymagająca dziedzina, w której poza umiejętnościami lingwistycznymi znaczną rolę odgrywa również wiedza techniczna dotycząca danej specjalizacji. Przy dynamicznych zmianach w obecnej medycynie, ważne jest śledzenie literatury naukowej i dobra znajomość najnowszych trendów w diagnostyce i terapii. Jakie są najczęstsze typy tłumaczeń medycznych i z jakimi trudnościami musi zmierzyć się tłumacz medyczny?

Dodano: 05.02.2020

Kinderzuschlag 2020 - komu przysługuje dodatek?

Kinderzuschlag 2020 - komu przysługuje dodatek?

Kinderzuschlag to dodatek finansowy na dziecko, który jest wypłacany dodatkowo do Kindergeld (zasiłek rodzinny na dziecko). Masz prawo do Kinderzuschlag, jeśli Twój dochód jest wystarczający na własne utrzymanie, ale potrzebujesz wsparcia finansowego, aby zapewnić utrzymanie całej rodzinie.

Dodano: 02.02.2020

Kindergeld 2020 - Co warto wiedzieć?

Kindergeld 2020 - Co warto wiedzieć?

Aby wesprzeć rodziny i pomóc rodzicom, państwo zapewnia comiesięczny zastrzyk finansowy: zasiłek rodzinny, czyli KINDERGELD (zasiłek na dzieci). Chce ono tym sposobem mieć pewność, że rodzice zawsze mają wystarczająco dużo pieniędzy na ważne rzeczy, takie jak jedzenie czy ubrania dla swojego dziecka.

Dodano: 22.01.2020

Tłumaczenie Stron Internetowych - tłumaczenie (nie) zwykłe?

Tłumaczenie Stron Internetowych - tłumaczenie (nie) zwykłe?

Wiele firm ,podążając za klientem, użytkownikiem, pracownikiem czy partnerem biznesowym, zmuszonych jest prędzej, czy później do wyjścia naprzeciw wymaganiom obcokrajowców. Sprawdź z jakimi trudnościami przyjdzie Ci się zmierzyć, chcąc przetłumaczyć swoją stronę WWW na język obcy. Na czym się skupić, a czego należy unikać? Tych i innych rzeczy dowiesz się z tego artykułu.

Dodano: 19.01.2020

Korekta SEO Tłumaczenia – Sposób na skuteczny marketing internetowy w Niemczech.

Korekta SEO Tłumaczenia – Sposób na skuteczny marketing internetowy w Niemczech.

We współczesnym świecie – dobie internetu, bardzo często usłyszeć możemy o takim terminie jak SEO. Jest to skrót z angielskiego search engine optimization, który oznacza optymalizację treści w sieci pod kątem silników wyszukiwarek internetowych. Za tymi słowami kryją się potężne algorytmy skanujące sieć przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu.

Dodano: 09.01.2020

Podatki w Niemczech 2020 - co można odliczyć i od czego zacząć?

Podatki w Niemczech 2020 - co można odliczyć i od czego zacząć?

Pracując w Niemczech ponad 183 dni w roku można ubiegać się o zwrot podatku i związane z tym ulgi. Podatek można rozliczyć samemu lub poprzez biuro rachunkowe i nawet do czterech lat wstecz. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek dotyczących zwrotu podatku z Niemiec.

Dodano: 05.01.2020

Jak znaleźć pracę w Niemczech.

Jak znaleźć pracę w Niemczech.

Niemcy cały czas są chętnie wybieranym kierunkiem dla polskich pracowników. Polacy są cenieni za pracowitość i techniczne kwalifikacje, a niemieckie prawo zapewnia płacę minimalną i dobre warunki socjalne oraz wysoką emeryturę. Jak znaleźć pracę w Niemczech? Oto kilka metod na skuteczne znalezienie zatrudnienia.

Dodano: 14.12.2019

Lista 5 rzeczy które mogą Cię zaskoczyć w Niemczech.

Lista 5 rzeczy które mogą Cię zaskoczyć w Niemczech.

Niemcy to jeden z najczęściej odwiedzanych krajów przez Polaków. Często przekraczając granicę nie zauważamy wielkich różnic, może poza cenami podanymi w innej walucie czy reklamami w obcym języku. Choć w wielu aspektach życie codzienne w Niemczech i w Polsce jest podobne, istnieją pewne kontrasty. Niektóre z nich są zaskoczeniem tylko przy pierwszej wizycie, inne z kolei dostrzegamy dopiero przy dłuższym pobycie. Oto kilka różnic, które mogą zaskoczyć u naszego zachodniego sąsiada.

Dodano: 13.12.2019

Czym się różni tłumaczenie zwykłe od przysięgłego?

Czym się różni tłumaczenie zwykłe od przysięgłego?

Chcąc zlecić tłumaczenie wybranego tekstu, możemy skorzystać z usług tłumacza zwykłego bądź przysięgłego. Na wstępie warto jednak zaznaczyć, że oba rodzaje tłumaczeń mają taką samą wartość merytoryczną, dlatego też każde z nich powinno być wykonywane z dbałością o najmniejszy szczegół, w celu zachowania wysokiej jakości oraz poprawności językowo-gramatycznej. Istnieje natomiast dość znacząca różnica jeśli chodzi o stronę formalną obydwu z tych tłumaczeń.

Dodano: 04.12.2019

Pierwsze kroki w Niemczech.

Pierwsze kroki w Niemczech.

Wyjazd na stałe do Niemiec wiąże się z szeregiem formalności. Chociaż na dopełnienie części z nich mamy aż trzy miesiące, często pracodawca wymaga od nas jak najszybszego założenia konta w banku czy podania numeru identyfikacji podatkowej. Niektóre procedury mogą wydawać się skomplikowane, dlatego przygotowaliśmy krótki przewodnik.

Dodano: 24.11.2019

Praca przyszłości czyli praca zdalna.

Praca przyszłości czyli praca zdalna.

Żyjemy w świecie w którym coraz większą rolę spełnia Internet. Wielu z nas potrafi spędzać dziennie przed ekranem swojego komputera lub smartfona wiele godzin. Niesie to za sobą całą masę negatywnych skutków. Pamiętajmy jednak, że dzięki temu otwiera się przed nami wiele możliwości. Wkraczamy jako ludzie w erę zmieniającą zupełnie nasz rynek pracy.

Dodano: 19.11.2019

Co warto zobaczyć w Berlinie? Top 10 miejsc.

Co warto zobaczyć w Berlinie? Top 10 miejsc.

Berlin to niesamowite i prawdopodobnie najbardziej znane Niemieckie miasto o bardzo bogatej historii, która przypomina o sobie na każdym kroku w trakcie jego zwiedzania. Mieliśmy niedawno okazję zobaczyć znaczącą część tej metropolii i poczuć się jak jej mieszkańcy podczas kilkudniowego pobytu. Ogrom atrakcji turystycznych który napotkaliśmy natchnął nas do spisania dla Was listy dziesięciu najciekawszych miejsc, które udało nam się zobaczyć w Berlinie.

Dodano: 13.11.2019

Tłumaczenie polsko niemieckie online - Co to jest?

Tłumaczenie polsko niemieckie online - Co to jest?

Tłumaczenia ONLINE to nic innego jak tradycyjne usługi świadczone przez profesjonalnych tłumaczy przy użyciu dobrodziejstwa jakim jest Internet. W takim wypadku nasuwa się automatycznie pytanie „Po co to wszystko skoro mogę skorzystać z usług tłumacza w moim mieście?”. Różnica polega na tym, że w biurach ONLINE pracują całe zespoły. Dzięki temu do każdego rodzaju tekstu istnieje możliwość dopasowania tłumacza wyspecjalizowanego w konkretnej dziedzinie.

Dodano: 11.11.2019

Skąd pozyskujemy informacje?

Jak w każdym aspekcie naszej działalności, tutaj również stawiamy na jakość. Wszelkie znalezione u nas informacje, pochodzą bezpośrednio od ludzi mających z danym tematem bezpośredni kontakt. Więc jeżeli czytasz artykuł dotyczący np. życia w Niemczech, oznacza to, że opiera się on na relacjach osób tam mieszkających przez wiele lat. W naszym zespole posiadamy osoby, które żyją w Niemczech od 30 lat. Jeżeli jakiś temat jest dla Ciebie szczególnie ważny, napisz do nas. Postaramy się dowiedzieć więcej i opublikować przydatne informacje.

Jeśli coś co przeczytałeś w naszym serwisie, nie jest zgodne z prawdą lub po prostu nie jest już aktualne, powiedz nam o tym wysyłając do nas e-mail.

Zainteresowały Cię nasze artykuły?

Jeśli jesteś twórczą osobą, podoba Ci się sposób w jaki docieramy do odbiorców, masz do opowiedzenia coś ciekawego, to odezwij się do nas. Zaproponujemy Ci możliwość współtworzenia treści do naszego serwisu. Być może tematyka, którą chcesz poruszyć, idealnie dopasuje się do naszej wizji. W takim wypadku współpraca będzie na pewno korzystna dla obu stron.

Godziny otwarcia:
  • Dni robocze: 9:00 - 17:00
  • Sobota: 10:00 - 13:00
Informacje:
Made by CODEMANGASIOR. All rights reserved by NATIVESERVICE.