NATIVESERVICE polsko niemieckie tłumaczenia online

Życie w Niemczech - Baza Wiedzy.

Przedstawiamy Wam cykl artykułów zatytułowany „Życie w Niemczech”. Jego celem jest przybliżenie czytelnikowi realiów mieszkania za naszą zachodnią granicą. Wiele osób obawia się tego jak w rzeczywistości wygląda wyjazd w poszukiwaniu lepszego życia. Dzięki naszym relacjom oraz doświadczeniu osób, które specjalnie dla Was tworzą materiały uzyskacie pełny pogląd na sytuację i sprawdzicie czy wszystko jest aż takie trudne jak wydaje się na pierwszy rzut oka.

Kindergeld 2020 - Co warto wiedzieć?
Kindergeld 2020 - Co warto wiedzieć?

Aby wesprzeć rodziny i pomóc rodzicom, państwo zapewnia comiesięczny zastrzyk finansowy: zasiłek rodzinny, czyli KINDERGELD (zasiłek na dzieci). Chce ono tym sposobem mieć pewność, że rodzice zawsze mają wystarczająco dużo pieniędzy na ważne rzeczy, takie jak jedzenie czy ubrania dla swojego dziecka.

Sprawdź co się zmieniło
Podatki w Niemczech 2020 - co można odliczyć i od czego zacząć?
Podatki w Niemczech 2020 - co można odliczyć i od czego zacząć?

Pracując w Niemczech ponad 183 dni w roku można ubiegać się o zwrot podatku i związane z tym ulgi. Podatek można rozliczyć samemu lub poprzez biuro rachunkowe i nawet do czterech lat wstecz. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek dotyczących zwrotu podatku z Niemiec.

Sprawdź co odliczyć
Jak znaleźć pracę w Niemczech.
Jak znaleźć pracę w Niemczech.

Niemcy cały czas są chętnie wybieranym kierunkiem dla polskich pracowników. Polacy są cenieni za pracowitość i techniczne kwalifikacje, a niemieckie prawo zapewnia płacę minimalną i dobre warunki socjalne oraz wysoką emeryturę. Jak znaleźć pracę w Niemczech? Oto kilka metod na skuteczne znalezienie zatrudnienia.

Znajdź pracę marzeń
Lista 5 rzeczy które mogą Cię zaskoczyć w Niemczech.
Lista 5 rzeczy które mogą Cię zaskoczyć w Niemczech.

Niemcy to jeden z najczęściej odwiedzanych krajów przez Polaków. Często przekraczając granicę nie zauważamy wielkich różnic, może poza cenami podanymi w innej walucie czy reklamami w obcym języku. Choć w wielu aspektach życie codzienne w Niemczech i w Polsce jest podobne, istnieją pewne kontrasty. Niektóre z nich są zaskoczeniem tylko przy pierwszej wizycie, inne z kolei dostrzegamy dopiero przy dłuższym pobycie. Oto kilka różnic, które mogą zaskoczyć u naszego zachodniego sąsiada.

Sprawdź co Cię zaskoczy
Pierwsze kroki w Niemczech.
Pierwsze kroki w Niemczech.

Wyjazd na stałe do Niemiec wiąże się z szeregiem formalności. Chociaż na dopełnienie części z nich mamy aż trzy miesiące, często pracodawca wymaga od nas jak najszybszego założenia konta w banku czy podania numeru identyfikacji podatkowej. Niektóre procedury mogą wydawać się skomplikowane, dlatego przygotowaliśmy krótki przewodnik.

Sprawdź jak zacząć

Grupa Facebook

Dołącz do nas i skorzystaj z doświadczenia całej społeczności.

Powiedz o nas swoim znajomym

oraz polub nasz Fanpage

Świat Bez Granic

Ostatni artykuł

Kindergeld 2020 - Co warto wiedzieć?
Kindergeld 2020 - Co warto wiedzieć?

Kindergeld, czyli jedno z najpopularniejszych świadczeń socjalnych w Niemczech. Zasiłek rodzinny na dzieci. Sprawdź jak je zdobyć oraz ile wynosi KINDERGELD.

Sprawdź co się zmieniło
Godziny otwarcia:
  • Dni robocze: 9:00 - 17:00
  • Sobota: 10:00 - 13:00
Informacje:
Made by CODEMANGASIOR. All rights reserved by NATIVESERVICE.