NATIVESERVICE polsko niemieckie tłumaczenia online

Życie w Niemczech - Baza Wiedzy.

Przedstawiamy Wam cykl artykułów zatytułowany „Życie w Niemczech”. Jego celem jest przybliżenie czytelnikowi realiów mieszkania za naszą zachodnią granicą. Wiele osób obawia się tego jak w rzeczywistości wygląda wyjazd w poszukiwaniu lepszego życia. Dzięki naszym relacjom oraz doświadczeniu osób, które specjalnie dla Was tworzą materiały uzyskacie pełny pogląd na sytuację i sprawdzicie czy wszystko jest aż takie trudne jak wydaje się na pierwszy rzut oka.

Kinderzuschlag 2020 - komu przysługuje dodatek?
Kinderzuschlag 2020 - komu przysługuje dodatek?

Kinderzuschlag to dodatek finansowy na dziecko, który jest wypłacany dodatkowo do Kindergeld (zasiłek rodzinny na dziecko). Masz prawo do Kinderzuschlag, jeśli Twój dochód jest wystarczający na własne utrzymanie, ale potrzebujesz wsparcia finansowego, aby zapewnić utrzymanie całej rodzinie.

Poznaj Kinderzuschlag
Kindergeld 2020 - Co warto wiedzieć?
Kindergeld 2020 - Co warto wiedzieć?

Aby wesprzeć rodziny i pomóc rodzicom, państwo zapewnia comiesięczny zastrzyk finansowy: zasiłek rodzinny, czyli KINDERGELD (zasiłek na dzieci). Chce ono tym sposobem mieć pewność, że rodzice zawsze mają wystarczająco dużo pieniędzy na ważne rzeczy, takie jak jedzenie czy ubrania dla swojego dziecka.

Sprawdź co się zmieniło
Podatki w Niemczech 2020 - co można odliczyć i od czego zacząć?
Podatki w Niemczech 2020 - co można odliczyć i od czego zacząć?

Pracując w Niemczech ponad 183 dni w roku można ubiegać się o zwrot podatku i związane z tym ulgi. Podatek można rozliczyć samemu lub poprzez biuro rachunkowe i nawet do czterech lat wstecz. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek dotyczących zwrotu podatku z Niemiec.

Sprawdź co odliczyć
Jak znaleźć pracę w Niemczech.
Jak znaleźć pracę w Niemczech.

Niemcy cały czas są chętnie wybieranym kierunkiem dla polskich pracowników. Polacy są cenieni za pracowitość i techniczne kwalifikacje, a niemieckie prawo zapewnia płacę minimalną i dobre warunki socjalne oraz wysoką emeryturę. Jak znaleźć pracę w Niemczech? Oto kilka metod na skuteczne znalezienie zatrudnienia.

Znajdź pracę marzeń
Lista 5 rzeczy które mogą Cię zaskoczyć w Niemczech.
Lista 5 rzeczy które mogą Cię zaskoczyć w Niemczech.

Niemcy to jeden z najczęściej odwiedzanych krajów przez Polaków. Często przekraczając granicę nie zauważamy wielkich różnic, może poza cenami podanymi w innej walucie czy reklamami w obcym języku. Choć w wielu aspektach życie codzienne w Niemczech i w Polsce jest podobne, istnieją pewne kontrasty. Niektóre z nich są zaskoczeniem tylko przy pierwszej wizycie, inne z kolei dostrzegamy dopiero przy dłuższym pobycie. Oto kilka różnic, które mogą zaskoczyć u naszego zachodniego sąsiada.

Sprawdź co Cię zaskoczy

Grupa Facebook

Dołącz do nas i skorzystaj z doświadczenia całej społeczności.

Powiedz o nas swoim znajomym

oraz polub nasz Fanpage

Świat Bez Granic

Ostatni artykuł

Tłumaczenia Medyczne - Niemiecki - Co musisz wiedzieć?
Tłumaczenia Medyczne - Niemiecki - Co musisz wiedzieć?

Tłumaczenia medyczne - przysięgłe oraz zwykłe. Co warto wiedzieć, zlecając tłumaczenie medyczne. Z jakiego biura skorzystać? Tłumaczenia medyczne online.

Poznaj tłumaczenia medyczne
Godziny otwarcia:
  • Dni robocze: 9:00 - 17:00
  • Sobota: 10:00 - 13:00
Informacje:
Made by CODEMANGASIOR. All rights reserved by NATIVESERVICE.