Praca przyszłości praca zdalna

Praca przyszłości czyli praca zdalna.

Żyjemy w świecie w którym coraz większą rolę spełnia Internet. Wielu z nas potrafi spędzać dziennie przed ekranem swojego komputera lub smartfona wiele godzin. Niesie to za sobą całą masę negatywnych skutków. Pamiętajmy jednak, że dzięki temu otwiera się przed nami wiele możliwości. Wkraczamy jako ludzie w erę zmieniającą zupełnie nasz rynek pracy. Już dziś najbardziej innowacyjne firmy zaczynają swoje istnienie nie w biurach ale w sieci. Oferują one bowiem pracę zdalną łamiąc tym samym wszelkie bariery i ograniczenia wynikające z pracy stacjonarnej.

Czym właściwie jest praca zdalna?

praca zdalna NATIVESERVICE

Jest to rodzaj pracy oferowany przez nowoczesne firmy. Polega ona na wykonywaniu określonych obowiązków za ustaloną wcześniej kwotę. Zasadniczą różnicą w stosunku do tradycyjnej pracy stacjonarnej jest to, że pracownik może wykonywać swoje obowiązki z dowolnego miejsca na świecie w którym będzie miał jedynie stabilny dostęp do Internetu, sprzyjające warunki (mam tutaj na myśli odrobinę miejsca i spokój) oraz oczywiście sprzęt w postaci komputera i również coraz częściej smartfona.

Kto może pracować zdalnie?

praca zdalna NATIVESERVICE

Myślę, że zdecydowana większość współczesnego społeczeństwa, a zwłaszcza młodzi ludzie. Już kilkuletnie dzieci potrafią sprawnie obsługiwać urządzenia takie jak tablety. Co zatem stoi na przeszkodzie, żeby podnieść swoje kwalifikacje i nauczyć się czegoś nowego, lub jedynie udoskonalić umiejętność posługiwania się takimi „narzędziami” jak np. Facebook? Istnieją już takie specjalności na rynku pracy jak „specjalista ds. Social Media”, i nie ma w tym zupełnie nic dziwnego.

Jakie zawody i specjalności brać pod uwagę aby pracować zdalnie?

praca zdalna NATIVESERVICE

Lista zawodów w których możemy pracować zdalnie jest naprawdę długa. Począwszy od tak oczywistych jak programista, telemarketer, copywriter, grafik komputerowy. Poprzez takie jak nauczyciel, tłumacz, księgowy, a kończąc na takich zawodach jak bloger czy wirtualna asystentka! To jedynie część z całej gamy zawodów przyszłości. Ich lista wydłuża się z roku na rok i wszystko wskazuje na to, że tendencja ta będzie się utrzymywać nie tylko na polskim ale i na globalnym rynku pracy.

Jakie są zalety pracy zdalnej?

Zdecydowaną zaletą pracy „z domu” jest fakt, że samemu odpowiadamy za to jak wykorzystamy swój czas na wykonanie zadania. Bardzo często spotkać możemy oferty pracy w pełnym wymiarze. Jednakże istnieje również bardzo wiele ofert pracy dodatkowej. Takie rozwiązanie jest bardzo dobre dla osób pracujących na pełen etat, chcących jednak nieco dorobić. Przy dobrym zaplanowaniu własnego czasu jesteśmy w stanie dorabiając zdalnie 2 – 3 godziny dziennie lub nawet tygodniowo wzbogacić domowy budżet o pokaźną kwotę.

Gdzie szukać pracy zdalnej?

praca zdalna NATIVESERVICE

Oczywiście … w Internecie. Na początku trzeba zrobić rachunek sumienia i sprawdzić swoje mocne i słabe strony, a następnie rzetelnie zastanowić się nad tym co chcielibyśmy robić. Gdy już znajdziemy swoją nisze to zostaje nam skupienie się na własnym rozwoju. Dobrze jest znaleźć sobie osobę – mentora, który będzie wstanie nas poprowadzić na drodze ku naszej nowej karierze. Jeżeli znasz język niemiecki, chciałabyś / chciałbyś zostać w przyszłości np. tłumaczem języka niemieckiego oraz co najważniejsze interesuje Cię praca zdalna, to sprawdź takie grupy społecznościowe jak Praca zdalna z językiem niemieckim. Można znaleźć tam ogłoszenia dla osób o bardzo dobrej znajomości języka.

Scroll to Top